Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2016 № 668 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», рішення центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» (протокол № 01 від 15.09.2016), з метою якісної організації всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти надсилає умови проведення третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017».
Рекомендуємо провести перший та другий тури конкурсу відповідно до умов третього (заключного) туру. Також звертаємо увагу на забезпечення прозорості й відкритості конкурсних випробувань першого та другого турів, висвітлення перебігу конкурсу на сайтах органів управління освітою.
Наголошуємо, що участь вчителів у конкурсі є добровільною та не впливає на рейтинг навчальних закладів.
Умови та порядок проведення третього (заключного) туру
всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»
1. Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2017» (далі – Конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638, наказу Міністерства освіти і науки України від 14.06.2016 № 668 у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта».
2. Участь вчителів у Конкурсі здійснюється на добровільних засадах.
До участі у третьому (заключному) турі Конкурсу допускаються переможці другого туру, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за основним місцем роботи, стаж педагогічної роботи яких не менше 5 років.
3. Відповідні оргкомітети другого туру до 06 березня 2017 року надсилають на поштову адресу Інституту модернізації змісту освіти (вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 36, каб. 317, м. Київ, 03035):
заяву учасника третього (заключного) туру Конкурсу до центрального оргкомітету про участь у Конкурсі, написану власноруч (додаток 1);
згоду учасника третього (заключного) туру Конкурсу на обробку персональних даних (додаток 2);
висновок міського (районного) методичного об’єднання про педагогічну та методичну діяльність учасника третього (заключного) туру Конкурсу (обсяг – до 2 сторінок);
анкету учасника третього (заключного) туру Конкурсу (з особистим підписом) (додаток 3).
4. Учасники третього (заключного) туру Конкурсу до 06 березня 2017 року на електронну адресу Конкурсу (vchitel_roku@ukr.net) надсилають:
інформаційну картку учасника третього (заключного) туру Конкурсу (додаток 4);
портретне фото (формат JPEG, 400х400 пікселів).
5. Третій (заключний) тур Конкурсу проводиться в очній формі у другій половині квітня 2017 року.
6. Під час відбіркового етапу третього (заключного) туру Конкурсу учасник у довільній формі представляє власний досвід роботи (тривалість – до 10 хв.; можливе використання персонального Інтернет-ресурсу; не оцінюється та не впливає на результат відбіркового етапу).
7. Конкурсні випробування третього (заключного) туру Конкурсу (додаток 5).
7.1. Відбірковий етап:
«Тестування з фахової майстерності», 40 балів;
«Практична робота», 40 балів;
«Майстер-клас», 20 балів.
7.2. Фінальний етап:
«Урок», 50 балів;
«Навчальний проект», 30 балів;
«Експертиза підручника», 20 балів.
8. Відеозаписи конкурсних випробувань третього (заключного) туру Конкурсу розміщуються щодня на офіційній сторінці Конкурсу.
9. Голова та члени фахових журі Конкурсу забезпечують секретність завдань конкурсних випробувань до моменту їх оприлюднення.
10. Оцінювання конкурсних випробувань третього (заключного) туру Конкурсу.
10.1. Оцінювання здійснюється за критеріями, затвердженими відповідним фаховим журі.
10.2. Оцінювання здійснюється особисто кожним членом фахового журі, бали вносяться до оціночної відомості відповідного конкурсного випробування, член журі підписує та здає відомість секретарю журі одразу після закінчення кожним конкурсантом відповідного конкурсного випробування.
10.3. Не допускається обговорення членами фахових журі виступів учасників під час проведення та оцінювання конкурсного випробування.
10.4. Зведені відомості кожного конкурсного випробування підписуються головою та секретарем фахового журі, розміщуються щодня на офіційній сторінці Конкурсу у сканованому вигляді.
10.5. Рейтингові листи відбіркового та фінального етапів підписуються головою, секретарем та всіма присутніми членами фахового журі й у сканованому вигляді розміщуються на офіційній сторінці Конкурсу.
11. Для участі у фінальному етапі третього (заключного) туру Конкурсу у кожній номінації визначається 12 конкурсантів, які відповідно до рейтингового листа відбіркового етапу набрали найбільшу кількість балів.
У випадку однакової кількості балів перевага надається тому учаснику, який має вищий бал за конкурсне випробування «Тестування з фахової майстерності».
Бали, набрані учасниками на відбірковому етапі Конкурсу, анулюються.
12. За загальною кількістю балів конкурсних випробувань фінального етапу членами фахового журі у кожній номінації визначається переможець та 2 лауреати, які посіли друге та третє місця.
У випадку однакової кількості балів перевага надається тому учаснику, який має вищий бал за конкурсне випробування «Урок».
13. Рішення фахового журі третього (заключного) туру Конкурсу у відповідній номінації оформляються протоколами, які підписують голова та секретар фахового журі.
14. Підсумки відбіркового та фінального етапів третього (заключного) туру Конкурсу є колегіальним рішенням фахового журі, тому перегляду не підлягають. У разі виникнення конфліктних та суперечливих питань щодо результатів оцінювання конкурсних випробувань роз’яснення учасникам надає голова відповідного фахового журі.
15. Переможці, лауреати та учасники нагороджуються відповідними дипломами, подарунками центрального оргкомітету Конкурсу, а також можуть бути представлені до державних нагород і відомчих заохочувальних відзнак.
Кожний переможець Конкурсу нагороджується грошовою премією у розмірі 5 тис. гривень; лауреати, які посіли друге та третє місця у кожній номінації, – по 3 і 2 тис. гривень відповідно.
16. Громадське спостереження.
16.1. З метою формування незалежного уявлення про хід третього (заключного) туру Конкурсу можлива присутність представників громадських організацій, засобів масової інформації (далі – Спостерігачі).
16.2. Спостерігачі мають попередньо повідомити організаторів та зареєструватися в оргкомітеті відповідної номінації.
16.3. Під час конкурсних випробувань та процесу оцінювання в одному приміщенні можуть бути присутніми не більше двох представників від громадських організацій і двох – від засобів масової інформації.
16.4. Спостерігачі не можуть чинити вплив на перебіг третього (заключного) туру Конкурсу та його результати, перешкоджати проведенню Конкурсу, відволікати учасників та членів фахових журі тощо.
16.5. Висновок про перебіг третього (заключного) туру Конкурсу Спостерігачі мають довести до організаторів у письмовій формі.
16.6. Члени відповідних оргкомітетів та фахових журі третього (заключного) туру Конкурсу сприяють Спостерігачам у здійсненні їхніх повноважень.