Вчителі фізики та астрономії нашого району завжди перебувають у невпинному творчому пошуку нових технологій при викладанні предметів, оригінальних способів зацікавлення школярів сучасними досягненнями фізичної науки, постійній роботі з обдарованими школярами.
Плановий виїзний семінар-практикум на тему «Міжпредметні зв’язки при вивченні фізики – необхідна умова формування компетентності учнів» був дводенним і поєднав нещодавно( 21,22 жовтня 2015р.) Королівську ЗОШ І-ІІІ ступенів на Борщівщині і Гримайлівську ЗОШ І-ІІІст. імені Івана Пулюя на Гусятинщині .
Початок семінару налаштував учасників на творчу роботу виступ «Міжпредметні зв’язки та їх роль у викладанні фізики та астрономії».
методиста з фізики та астрономії комунальної установи «Борщівський РМК»М’ялковської О.Я. та директора Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Руденко С.П.
Темп і ритм наступного етапу семінару продовжила учитель фізики Королівської ЗОШ І-ІІІст - Фучкевич Л.М., яка здійснила презентацію книги «Історія фізики» Зушмана І.М., нашого земляка , кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри теоретичної фізики Чернівецького національного університету, а потім запросила учасників у свою творчу лабораторію, де ознайомила з проектом «Формування пізнавальних умінь та інтересів під впливом міжпредметних зв’язків», продемонструвала моделювання фрагментів уроків «Зв'язок фізики з предметними галузями» і провела тренінг «Задача і зміст».
Завершила «Королівський етап» семінару дискусійна трибуна на тему: «Що нам відомо про вчених- фізиків Тернопільщини?».
Осіння дорога привела вчителів-фізиків на Гусятинщину , в Гримайлівську школу, яка носить ім’я свого, мабуть, найвидатнішого земляка – фізика світового значення Івана Пулюя. У цій школі не міг не бути створений музей його імені, і надзвичайно приємно, що завідує цим музеєм наш земляк, сам родом с. Юр’япіль, випускник Королівської ЗОШ І-ІІІст. - вчитель історії Прокопишин Петро Іванович . Саме він провів учасників семінару стежиною життя - «Іван Пулюй життя в ім’я науки і України». Зустріч у меморіальному музеї імені Івана Пулюя була органічно доповнена методичним аудитом «Наука, теорія, практика » (ДрапакЛ.С., вчитель фізики Більче –Золотецької ЗОШ І-ІІІ ст.) . А попереду учасників семінару чекав Збаразький замок, німотні стіни якого записували історію упродовж кількох століть… Насичений день добігав кінця на горі Боні - мовчазного свідка визвольних змагань, куди педагоги піднялись з великим етузіазмом захопленням. Останньою подією дня стала спільна молитва в жіночому монастирі (м.Кременець). Наступну сторінку семінару відкрила Кременецька ЗОШ-інтернат І-ІІІст., цей навчальний заклад вразив всіх ідеальним порядком, оформленням та наповненням кабінетів, якоюсь особливою творчою аурою. Методичний симпозіум з учасниками семінару-практикуму Борщівщини провела Вербицька М.М. ,заступник директора з навчально- виховної роботи школи –інтернат.
Подорожуючи вчителі –предметники мали змогу торкнулись цілющої води озера Святої Анни(Рівенська обл.) та відвідати м.Почаїв.
Матеріали семінару розміщені на сайті вчителів фізики Борщівщини.
|